2 Şubat 2012 Perşembe

Su Gibi Geçen 4,5 Yıl.......................

Güzel gözlerini  6 yıl önce tam bugün açtın dünyaya, ogün yanında değildim. Hatta varlığından bile haberdar değildim. Geçen seneler içinde seni tanıdım, sevdim,büyüttüm,bağrıma bastım. Seni besledim,yıkadım,uyuttum. Çok sevdim seni.. Sen benim ilk evladımsın, 3 oğlumun en büyüğü, kızımın büyük abisisin. Sen bana anneliği öğreten ve sevdirenimsin. İlker'im, güzel kuzum. Sen bugün 6 yaşındasın. Doğım günün kutlu olsun.

Biberonun ne olduğunu biliyordum ama hiç elime almamıştım seni tanıyana kadar. Bebek bezi denen şeyi de öyle. Babacığın seninle tanışacağımızın müjdesini verdiğinde, bebekli bir arkadaşımdan alt değiştirme dersi rica etmiştim. O kadar naçar ve beceriksizdim ki bezdeki kaka miktarına şaşırıp AAAAAAAA!!! diyince ben, bebek elimden kaçmış ve bütün evi kakaya bulamıştı. Bilmiyordum ozamanlar anne olmanın dersle, kursla falan öğrenilemeyeceğini. Ancak yaşanarak ve içgüdülerine güvenilerek öğrenilebilirdi.

Bana anneliği sen öğrettin, senin bana, benim sana olan sevgim öğretti. Seninle ilk tanıştığımızda bukadarcıktın daha :

Evimizde geçirdiğin ilk günün resmi bu.

Çok korkardım seninle dışarı çıkmaktan. İncinirsin, beceremem derdim hep. Eve kapandık ilk zamanlarda. Sonra, babacığın cesaret verdi de neyse ki çok güzel anlar yaşadık seninle sokaklarda.


Dondurma yerkeeen


Kuşlarla oynarkeeen


Hayvanları severkeeen


Ve Ankara yolunda :)

Çok güzel anlarımız oldu daha neler neler....

Kardeşin 41 günlükken kendi odasına postalanmasına rağmen, sen başkaydın. Bu, evimizdeki ilk yatağın. Babanla benim odamızda yattın bir süre. Biberon içerek uyurdun o zamanlar.

Sonra büyüdün ve odan oldu. Zevle hazıladım. Hazırladığım ilk çocuk odasıydı.İlk evcil hayvanla tanışman da bizimle olmuştu. Deli köpeğimiz Jose ile ne kadar da eğlenmiştin :) İlk başlarda epeyce çekingen idin tabii..Kardeşinin doğumunu heyecanla bekledin hep :) İlk kucakladığın anı hiç unutamam:

Hep çok ama çok mükemmel bir ağbi oldun. İşte bu yüzden 2. kardeşi istediğin zaman tamam dedik babanla. 3 ay sonra tekrar ağbi olacaksın. Br kız bir de erkek kardeşin daha olacak. Çok şanslı bebekler onlar çünkü senin gibi bir ağbileri var.

Daha neler neler var buraya yazaılabilecek. Sayfalar yetmez. Ve daha neler neler var yanında olmadığım. Doğumgünlerin, hastane maceraların, bademcik ve geniz eti ameliyatın, kreşe başladığın günleri karne günlerin ve daha bir sürü şey....

Biliyorsun ama değil mi yüreğim seninle. Babacğın her seferinde benim için de kucaklıyor seni.

Sen, İlker Çağatay, ilk oğlum.. Sen, benim canım,yavrum. Yüreğimdeki  evlat sevgisinin bir yanı buruk kalan kısmısın hep. Seni sevmekten asla vazgeçemem. Sen de beni bırakma kim ne dersin olur mu?

Bugün 6 yaşına bastın. Gözyaşlarımla evimdeyim,sensiz. Yanında olamıyorum. Bu yazıyı yazıyorum sana sadece. Kardeşine bu sabah senin doğum günün olduğunu söyledim. Haydi noluyy abime gidelim iyki doydun demeye dedi. Getiremedim. Ama biliyorsun ki yanyana olsanız seni kocaman kucakalrdı, sen de onu.

Seni çok ama çok seviyorum benim canım oğlum, mis kokulum, ilk göz ağrım....

DOĞUM GÜNÜN KUTLU OLSUN..........................

8 Comments:

Elif Yücel said...

Çok güzel bir ailesiniz, allah daima mutlu etsin sizi,ailenize yeni katılacak olan bebişlerinizle nice huzurlu ,mutlu ve sağlıklı yıllara...

BETÜL said...

çorabımmm ne güzel dile getirmişsin sevgini,bence ilker çok şansslı bir çocuk çünki senin gibi kocaman yürekli bir anneye sahip:=)
daha nice yaşları olsun ilkerin sağlıklı ve kardeşleri ile birlikte geçireceği günleri olsun......

Adsız said...

kocaman bi yüreğin var.kocaman bir aileyi de hakediyosun.hep mutlu hep huzurlu bir çorap aile hikayen olsun çorabım;)

özgekuzey said...

çorabım ne guzel anlatmışsın yüreğinde ki evlat sevgısını...kocaman yürekli kadın senı tanıdığım ıcın cok şanslıyım...

oguz kaanın annesi said...

yazınızı nurturiada tesadüfen okudum ilgimi çekti netten blogunuza ulaştım; 9aylık oğlum aklıma geldi ve yazı boyunca agladım.buaralar onu bırakıp işe veya doktoraya başlama konusunda çok hüzünlüyüm,her gece onu uyurken izliyorum ve sanki terkedicekmişim gibi geliyor ve en doğru şekilde ifade edilirse ;içim yanıyor diyebilirim..canlarını bırakan unutan 2.plana atan anneleri aslında sadece dogum yapan o kadınları düşünüyorumda.......

hypo said...

ne güzel bir post olmuş bu.
mutluluklar dilerim sizlere:)

Adsız said...

Nilufer beni darmadagan ettin, ilkerin sahip oldugu sansa ben ve daha niceleri sahip olamadik bence senin gibi bir insan onun bu dunyadaki en buyuk sansi. Senin yuregin cok guzel, kendini bu satirlarda o kadar net ifade etmissinki ustune soz yok. İlker dahada buyudugunde iyice anlayacak senin ona olan sevgini ve o zaman aranizdaki engelleride iste o kaldiracak. Sevginiz daimi olsun... Alef

Nilüfer .......... said...

Güzel yorumlarınız için hepinize sonsuz teşekkürler....